PESD12VS2UQ,115
DigiKeys produktnummer
1727-5162-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-5162-1-ND - Remsbit (CT)
1727-5162-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD12VS2UQ,115
Beskrivning
TVS DIODE 12VWM 35VC SOT663
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
35V Klämma 5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-663
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PESD12VS2UQ,115 Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
150W
Tillämpningar
General Purpose
Kapacitans @ frekvens
38pF vid 1MHz
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TA)
Enkelriktade kanaler
2
Spänning - backspänning (typ)
12V (max.)
Inkapsling/låda
SOT-663
Spänning - genombrott (min)
14,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
35V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5A (8/20µs)