PESD12VS1ULSYL är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Texas Instruments
I lager: 5 555
Datablad
35V Klämma 5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering DFN1006BD-2
PESD12VS1ULSYL
DigiKeys produktnummer
1727-PESD12VS1ULSYLTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PESD12VS1ULSYLCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PESD12VS1ULSYLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PESD12VS1ULSYL
Beskrivning
TVS DIODE 12VWM 35VC DFN1006BD-2
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Nätmatningsskydd
Nej
Tillv.
Tillämpningar
Telekom
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
38pF vid 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TA)
Typ
Zener
Grad
Automotive
Enkelriktade kanaler
1
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - backspänning (typ)
12V (max.)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - genombrott (min)
14,7V
Inkapsling/låda
SOD-882
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
35V
Leverantörens enhetsförpackning
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5A (8/20µs)