PESD12VS1UA,115 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PESD12VS1UA,115 |
Beskrivning | TVS DIODE 12VWM 27VC SOD323 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 27V Klämma 22,5A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOD-323 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Effekt - toppuls 600W |
Tillv. | Nätmatningsskydd Nej |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ frekvens 160pF vid 1MHz |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TA) |
Typ Zener | Grad Automotive |
Enkelriktade kanaler 1 | Godkännande AEC-Q101 |
Spänning - backspänning (typ) 12V (max.) | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - genombrott (min) 13,3V | Inkapsling/låda SC-76, SOD-323 |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 27V | Leverantörens enhetsförpackning |
Ström - toppuls (10/1000 µs) 22,5A (8/20µs) | Basproduktens nummer |