PDZ5.1B-QX är slut i lager och kan restnoteras.
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 15 168
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
I lager: 0
Datablad
Panjit International Inc.
Dioder - zener 5.1 V 400 mW ±2% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
PDZ5.1B-QX
DigiKeys produktnummer
1727-PDZ5.1B-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PDZ5.1B-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PDZ5.1B-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDZ5.1B-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 400MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 1.5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
400 mW
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms