PDZ3.6B-QX är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 9 925
Datablad
Dioder - zener 3.6 V 400 mW ±2% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
PDZ3.6B-QX
DigiKeys produktnummer
1727-PDZ3.6B-QX-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDZ3.6B-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 400MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
400 mW
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms