PDZ3.3BGWJ
DigiKeys produktnummer
1727-PDZ3.3BGWJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PDZ3.3BGWJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PDZ3.3BGWJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDZ3.3BGWJ
Beskrivning
DIODE ZENER 3.3V 365MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.3 V 365 mW ±3,18% Ytmontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PDZ3.3BGWJ Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±3,18%
Inkapsling/låda
Effekt - max
365 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms