PDZ15B-QF är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 15 V 400 mW ±2% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
PDZ15B-QF
DigiKeys produktnummer
1727-PDZ15B-QFTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDZ15B-QF
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 400MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 11 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
400 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms