NEX90230APA-Q100F
DigiKeys produktnummer
1727-NEX90230APA-Q100FTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-NEX90230APA-Q100FCT-ND - Remsbit (CT)
1727-NEX90230APA-Q100FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NEX90230APA-Q100F
Beskrivning
NEX90230APA-Q100/SOT8062/HTSSO
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA 8-HTSSOP
10 µA
Serie
PSRR
60dB (100 Hz)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera, likspänningssignal
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Spänning - ingång (max)
40V
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Inkapsling/låda
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", bredd 3mm) exponerad kontaktyta
Spänning - spänningsfall (max)
0,95V vid 300mA