Bilden för NEX90015ADF-Q100Z är inte tillgänglig
NEX90015ADF-Q100Z
DigiKeys produktnummer
1727-NEX90015ADF-Q100ZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-NEX90015ADF-Q100ZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-NEX90015ADF-Q100ZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NEX90015ADF-Q100Z
Beskrivning
NEX90015ADF-Q100/SOT8104/SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
10 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
60dB (100 Hz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning, underspänningslåsning (UVLO)
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Utgångstyp
Grad
Automotive
Antal regulatorer
1
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - ingång (max)
40V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - spänningsfall (max)
0,47V vid 150mA