NEX40400DDAZ
DigiKeys produktnummer
1727-NEX40400DDAZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-NEX40400DDAZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-NEX40400DDAZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NEX40400DDAZ
Beskrivning
4.5V TO 40V, 600MA, SYNCHRONOUS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Justerbar 0,8V 1 Utgång 600mA SOT-23-6 smal, TSOT-23-6
Kategori
Spänning - ingång (max)
40V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - utgång (max)
40V
Artikelstatus
Aktiv
Ström - utgång
Funktion
Step-down
Frekvens - switchande
1,05MHz
Utgångskonfiguration
Positiv
Synkron likriktare
Ja
Topologi
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
Spänning - ingång (min)
4,5V