HPZR-C70X
DigiKeys produktnummer
1727-HPZR-C70XTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-HPZR-C70XCT-ND - Remsbit (CT)
1727-HPZR-C70XDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HPZR-C70X
Beskrivning
DIODE ZENER 70V 962MW SOD123W
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 70 V 962 mW ±5% Ytmontering SOD-123W
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
76.32 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 60 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 100 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±5%
Effekt - max
962 mW