Bilden för GANB012-040CBAZ är inte tillgänglig
GANB012-040CBAZ
DigiKeys produktnummer
1727-GANB012-040CBAZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-GANB012-040CBAZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-GANB012-040CBAZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GANB012-040CBAZ
Beskrivning
GANB012-040CBA/SOT8088/WLCSP12
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 40 V 10 A (Tc) 11W (Tc) Ytmontering 12-WLCSP (1,7x1,2)
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
7.2 nC @ 5 V
Vgs (Max)
6V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
405 pF @ 20 V
FET-typ
Effektförlust (max)
11W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
12-WLCSP (1,7x1,2)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
5V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
12mOhm vid 10A, 5V