GAN140-650FBEZ
DigiKeys produktnummer
1727-GAN140-650FBEZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-GAN140-650FBEZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-GAN140-650FBEZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GAN140-650FBEZ
Beskrivning
650 V, 140 MOHM GALLIUM NITRIDE
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 650 V 17 A (Tc) 113W (Tc) Ytmontering, vätbar sida DFN5060-5
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 17,2mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
3.5 nC @ 6 V
Vgs (Max)
+7V, -1,4V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
125 pF @ 400 V
FET-typ
Effektförlust (max)
113W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
DFN5060-5
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
140mOhm vid 5A, 6V