GAN140-650EBEZ | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | GAN140-650EBEZ |
Beskrivning | 650 V, 140 MOHM GALLIUM NITRIDE |
Tillverkarens standardleveranstid | 4 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | N-kanal 650 V 17 A (Tc) 113W (Tc) Ytmontering, vätbar sida DFN8080-8 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Vgs(th) (Max) @ Id 2,5V vid 17,2mA |
Tillv. | Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs 3.5 nC @ 6 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) +7V, -1,4V |
Artikelstatus Aktiv | Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 125 pF @ 400 V |
FET-typ | Effektförlust (max) 113W (Tc) |
Teknologi | Arbetstemperatur -55°C-150°C (TJ) |
Drain till source-spänning (Vdss) 650 V | Monteringstyp Ytmontering, vätbar sida |
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C | Leverantörens enhetsförpackning DFN8080-8 |
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On) 6V | Inkapsling/låda |
Rds On (max) @ Id, Vgs 140mOhm vid 5A, 6V | Basproduktens nummer |