BZX8850-B20YL är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 878
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 738
Datablad
Dioder - zener 20 V 250 mW ±2% Ytmontering DFN1006-2
BZX8850-B20YL
DigiKeys produktnummer
1727-BZX8850-B20YLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX8850-B20YL
Beskrivning
DIODE ZENER 20V 250MW DFN1006-2
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
55 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 15.2 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
DFN1006-2
Effekt - max
250 mW