BZX884-C20-QYL
DigiKeys produktnummer
1727-BZX884-C20-QYLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX884-C20-QYL
Beskrivning
IC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 20 V 250 mW ±5% Ytmontering DFN1006-2
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 14 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Leverantörens enhetsförpackning
DFN1006-2
Impedans (max) (Zzt)
55 Ohms