BZX84W-C62X
DigiKeys produktnummer
1727-8315-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-8315-1-ND - Remsbit (CT)
1727-8315-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84W-C62X
Beskrivning
DIODE ZENER 62V 275MW SOT323
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 62 V 275 mW ±5% Ytmontering SOT-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
215 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 43.4 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±5%
Effekt - max
275 mW