BZX84W-C43X
DigiKeys produktnummer
BZX84W-C43X-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84W-C43X
Beskrivning
DIODE ZENER 43V 275MW SOT323
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 43 V 275 mW ±5% Ytmontering SOT-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
150 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 30.1 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-323
Effekt - max
275 mW