BZX84W-C12F
DigiKeys produktnummer
1727-8288-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-8288-1-ND - Remsbit (CT)
1727-8288-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84W-C12F
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 275MW SOT323
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 12 V 275 mW ±5% Ytmontering SOT-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±5%
Effekt - max
275 mW