BZX84W-B6V2-QX är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 6.2 V 275 mW ±1,94% Ytmontering SOT-323
PMST2907A-QX
BZX84W-B6V2-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84W-B6V2-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84W-B6V2-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 275MW SOT323
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±1,94%
Inkapsling/låda
Effekt - max
275 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-323
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms