BZX84W-B43F
DigiKeys produktnummer
1727-8270-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-8270-1-ND - Remsbit (CT)
1727-8270-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84W-B43F
Beskrivning
DIODE ZENER 43V 275MW SOT323
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 43 V 275 mW ±2% Ytmontering SOT-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
150 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 30.1 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±2%
Effekt - max
275 mW