BZX84W-B33-QX är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 29 900
Datablad
Dioder - zener 33 V 275 mW ±2,12% Ytmontering SOT-323
PMST2907A-QX
BZX84W-B33-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84W-B33-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84W-B33-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 33V 275MW SOT323
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 23.1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2,12%
Inkapsling/låda
Effekt - max
275 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-323
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms