BZX84W-B12F | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX84W-B12F |
Beskrivning | DIODE ZENER 12V 275MW SOT323 |
Tillverkarens standardleveranstid | 26 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 12 V 275 mW ±2% Ytmontering SOT-323 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Impedans (max) (Zzt) 25 Ohms |
Tillv. | Ström - läckström @ Vr 100 nA @ 8 V |
Serie | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur 150°C (TJ) |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Inkapsling/låda |
Tolerans ±2% | Leverantörens enhetsförpackning SOT-323 |
Effekt - max 275 mW | Basproduktens nummer |