BZX84W-B12F
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84W-B12FTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX84W-B12FCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX84W-B12FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84W-B12F
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 275MW SOT323
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 12 V 275 mW ±2% Ytmontering SOT-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-323
Effekt - max
275 mW