BZX84W-B11X
DigiKeys produktnummer
1727-8250-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-8250-1-ND - Remsbit (CT)
1727-8250-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84W-B11X
Beskrivning
DIODE ZENER 11V 275MW SOT323
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 11 V 275 mW ±2% Ytmontering SOT-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-323
Effekt - max
275 mW