BZX84J-B43,115 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
onsemi
onsemi
Dioder - zener 43 V 550 mW ±2% Ytmontering SOD-323F
BZX84J-B43,115
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84J-B43,115TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX84J-B43,115CT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX84J-B43,115DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84J-B43,115
Beskrivning
DIODE ZENER 43V 550MW SOD323F
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
550 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323F
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 30.1 V