BZX8450-B51R är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 51 V 250 mW ±2% Ytmontering TO-236AB
BZX8450-B51R
DigiKeys produktnummer
1727-BZX8450-B51RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX8450-B51R
Beskrivning
DIODE ZENER 51V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
180 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 35.7 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±2%
Effekt - max
250 mW