BZX8450-B16-QR är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
Dioder - zener 16 V 250 mW ±2% Ytmontering TO-236AB
BZX8450-B16-QR
DigiKeys produktnummer
1727-BZX8450-B16-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX8450-B16-QR
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 12.1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms