BZX8450-B13-QR är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Dioder - zener 13 V 250 mW ±2% Ytmontering TO-236AB
BZX8450-B13-QR
DigiKeys produktnummer
1727-BZX8450-B13-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX8450-B13-QR
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 9.8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms