BZX84-C4V3,235
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84-C4V3,235TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX84-C4V3,235CT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX84-C4V3,235DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-C4V3,235
Beskrivning
DIODE ZENER 4.3V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 4.3 V 250 mW ±5% Ytmontering TO-236AB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84-C4V3,235 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 1 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Effekt - max
250 mW