BZX84-C3V3-QR är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 4 370
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
I lager: 5 233
Datablad
Panjit International Inc.
I lager: 820
Dioder - zener 3.3 V 250 mW ±5% Ytmontering TO-236AB
BZX84-C3V3-QR
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84-C3V3-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX84-C3V3-QRCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX84-C3V3-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-C3V3-QR
Beskrivning
DIODE ZENER 3.3V 250MW TO236AB
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms