BZX84-C13-QR är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 13 V 250 mW ±5% Ytmontering TO-236AB
BZX84-C13-QR
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84-C13-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-C13-QR
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 250MW TO236AB
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms