BZX84-B4V3,215
DigiKeys produktnummer
1727-1669-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-1669-1-ND - Remsbit (CT)
1727-1669-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-B4V3,215
Beskrivning
DIODE ZENER 4.3V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 4.3 V 250 mW ±2% Ytmontering TO-236AB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84-B4V3,215 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 1 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Effekt - max
250 mW