BZX84-B12-QR
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84-B12-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX84-B12-QRCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX84-B12-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-B12-QR
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 12 V 250 mW ±2% Ytmontering TO-236AB
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms