BZX84-A4V3,215
DigiKeys produktnummer
2156-BZX84-A4V3,215-954-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-A4V3,215
Beskrivning
DIODE ZENER 4.3V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 4.3 V 250 mW ±1% Ytmontering TO-236AB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84-A4V3,215 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±1%
Monteringstyp
Ytmontering
Effekt - max
250 mW
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms