BZX84-A3V6-QR är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 12 725
Datablad
Dioder - zener 3.6 V 250 mW ±1% Ytmontering TO-236AB
BZX84-A3V6-QR
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84-A3V6-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-A3V6-QR
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±1%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms