BZX84-A2V4,235 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 31 843
Datablad
onsemi
I lager: 769
onsemi
Dioder - zener 2.4 V 250 mW ±1% Ytmontering TO-236AB
BZX84-A2V4,235
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84-A2V4,235TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX84-A2V4,235CT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX84-A2V4,235DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-A2V4,235
Beskrivning
DIODE ZENER 2.4V 250MW TO236AB
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84-A2V4,235 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 1 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±1%
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Effekt - max
250 mW