BZX84-A22,215 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX84-A22,215 |
Beskrivning | DIODE ZENER 22V 250MW TO236AB |
Tillverkarens standardleveranstid | 30 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 22 V 250 mW ±1% Ytmontering TO-236AB |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | BZX84-A22,215 Modeller |
Kategori | Impedans (max) (Zzt) 55 Ohms |
Tillv. | Ström - läckström @ Vr 50 nA @ 700 mV |
Serie | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -65°C-150°C |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Inkapsling/låda |
Tolerans ±1% | Leverantörens enhetsförpackning TO-236AB |
Effekt - max 250 mW | Basproduktens nummer |