BZX79-C51,133
DigiKeys produktnummer
BZX79-C51,133-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-C51,133
Beskrivning
DIODE ZENER 51V 400MW ALF2
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 51 V 400 mW ±5% Genomgående hål ALF2
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 35.7 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
180 Ohms