BZX79-C4V7,113
DigiKeys produktnummer
1727-2932-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2932-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-C4V7,113
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 400MW ALF2
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 4.7 V 400 mW ±5% Genomgående hål ALF2
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX79-C4V7,113 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms