BZX79-C2V4,143 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
onsemi
Rochester Electronics, LLC
Dioder - zener 2.4 V 400 mW ±5% Genomgående hål ALF2
BZX79-C2V4,143
DigiKeys produktnummer
1727-4675-1-ND - Remsbit (CT)
1727-4675-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-C2V4,143
Beskrivning
DIODE ZENER 2.4V 400MW ALF2
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX79-C2V4,143 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms