BZX79-B9V1,143
DigiKeys produktnummer
1727-4670-1-ND - Remsbit (CT)
1727-4670-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-B9V1,143
Beskrivning
DIODE ZENER 9.1V 400MW ALF2
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 9.1 V 400 mW ±2% Genomgående hål ALF2
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 6 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±2%
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms