BZX79-B75,143 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 9 845
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 28 258
Datablad
Similar
Microchip Technology
Similar
Microchip Technology
Dioder - zener 75 V 400 mW ±2% Genomgående hål ALF2
BZX79-B75,143
DigiKeys produktnummer
BZX79-B75,143-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-B75,143
Beskrivning
DIODE ZENER 75V 400MW ALF2
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 52.5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±2%
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
255 Ohms