BZX79-B39,113
DigiKeys produktnummer
1727-BZX79-B39,113TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX79-B39,113CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-B39,113
Beskrivning
DIODE ZENER 39V 400MW ALF2
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 39 V 400 mW ±2% Genomgående hål ALF2
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 27.3 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±2%
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
130 Ohms