BZX79-B36,133
DigiKeys produktnummer
BZX79-B36,133-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-B36,133
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 400MW ALF2
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 36 V 400 mW ±2% Genomgående hål ALF2
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 25.2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
ALF2
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms