BZX79-B2V4,113 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX79-B2V4,113 |
Beskrivning | DIODE ZENER 2.4V 400MW ALF2 |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 2.4 V 400 mW ±2% Genomgående hål ALF2 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 50 µA @ 1 V |
Tillv. | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Arbetstemperatur -65°C-200°C |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Genomgående hål |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Inkapsling/låda |
Tolerans ±2% | Leverantörens enhetsförpackning ALF2 |
Effekt - max 400 mW | Basproduktens nummer |
Impedans (max) (Zzt) 100 Ohms |