BZX79-B16,133
DigiKeys produktnummer
1727-6124-1-ND - Remsbit (CT)
1727-6124-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-B16,133
Beskrivning
DIODE ZENER 16V 400MW ALF2
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 16 V 400 mW ±2% Genomgående hål ALF2
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 11.2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±2%
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms