BZX79-B13,113
DigiKeys produktnummer
1727-BZX79-B13,113TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX79-B13,113CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-B13,113
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 400MW ALF2
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 13 V 400 mW ±2% Genomgående hål ALF2
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±2%
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms