BZX79-B12,133 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX79-B12,133 |
Beskrivning | DIODE ZENER 12V 400MW ALF2 |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 12 V 400 mW ±2% Genomgående hål ALF2 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | BZX79-B12,133 Modeller |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 100 nA @ 8 V |
Tillv. | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Arbetstemperatur -65°C-200°C |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Genomgående hål |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Inkapsling/låda |
Tolerans ±2% | Leverantörens enhetsförpackning ALF2 |
Effekt - max 400 mW | Basproduktens nummer |
Impedans (max) (Zzt) 25 Ohms |