BZX79-B11,143 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
I lager: 0
Dioder - zener 11 V 400 mW ±2% Genomgående hål ALF2
BZX79-B11,143
DigiKeys produktnummer
BZX79-B11,143-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX79-B11,143
Beskrivning
DIODE ZENER 11V 400MW ALF2
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
ALF2
Effekt - max
400 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms